Kategorie

Kontakt

Kontakt:
e-mail: biuro[at]dystron.pl
od 8:00 do 16:00

 

Dział handlowy:
tel. + 48 515 454 372
e-mail: krydzek[at]dystron.pl


Dział zamówieniowy:
tel. + 48 515 545 946
e-mail: zamowienia[at]dystron.pl
od 8:00 do 16:00

Dział wsparcia technicznego:
tel. + 48 536 420 009
e-mail: serwis[at]dystron.pl
od 7:00 do 16:00

 

O firmie

DYSTRON s.c. jest autoryzowanym dystrybutorem urządzeń elektronicznych. Specjalizujemy się w szczególności w urządzeniach dedykowanych systemom automatyki budynków. W swojej ofercie posiadamy urządzenia producentów polskich i zagranicznych.

Siedziba główna firmy DYSTRON:

Zagrodnicza 16A
61-654 Poznań

NIP 779 24 09 279
REGON 302258963

numer konta bankowego: 67 2490 0005 0000 4530 5734 3433 


Firma DYSTRON jest wyłącznym dystrybutorem marki MDT, INSPRID, EAE oraz INTERRA na terenie Polski.

 

Firma MDT projektuje i produkuje urządzenia dla technologii  KNX. Posiada ponad 20 letnie doświadczenie w rozwoju i produkcji urządzeń elektronicznych, czego dowodem jest certyfikat, zgodny z normą ISO9001. Produkty oparte na standardzie KNX, mają szerokie zastosowanie w kontroli budynku, takiej jak sterowanie: oświetleniem,  żaluzjami, ogrzewaniem, wentylacją i różnych aplikacji pomiarowych oraz  kontrolą systemów bezpieczeństwa. Po podłączeniu za pomocą skrętki do magistrali KNX wszystkie urządzenia MDT są gotowe do wymiany informacji. Standard KNX może być stosowany zarówno w nowych jak i istniejących budynkach, dlatego też może być on łatwo rozbudowany i dostosowany do nowych potrzeb inwestora.


Interra by Yonnet to nowa firma na rynku automatyki budynkowej, która zaskakuje jakością, funkcjonalnością, a przede wszystkim bezkonkurencyjną ceną.  Produkty tej marki oparte są na sprawdzonym standardzie EIB/KNX, który obecnie jest uznawany za najpopularniejszy ogólnoświatowy otwarty standard dla systemów inteligentnych budynków, zarówno przemysłowych, handlowych jak i  mieszkalnych.
Interra to dynamicznie rozwijająca się turecka marka firmy Yonnet, której Dystron jest oficjalnym dystrybutorem na Polskę. 

Doskonała jakość produkowanych urządzeń z pewnością wzbudzi zainteresowanie firm budujących systemy inteligentnego budynku. Interra oferuje szereg rozwiązań – aktory Combo  dowolnie programowane w ETS. Serwer SIP Interry pozwala na integracje systemu z wideofonami IP.  Dodatkowo oferta zawiera designerskie panele KNX-owe oraz przyciski, które pozwalają na kompleksową realizację instalacji w Standardzie KNX.
 
EAE Technology to część EAE Group, posiadającej dystrybutorów i autoryzowanych dealerów w 41 krajach. To wiodący producent urządzeń elektrycznych w Turcji, zatrudniający ponad 2200 pracowników na całym świecie. EAE Technology specjalizuje się w produkcji innowacyjnego sprzętu i oprogramowania wykorzystywanego w automatyce budynkowej. Firma stawia na rozszerzalne, elastyczne rozwiązania, w pełni możliwe do dostosowania do potrzeb i oczekiwań klientów. EAE Technology oferuje urządzenia w standardzie KNX i DALI: interfejsy, aktory, sensory, panele dotykowe i inne.

 

Regionalny dystrybutor marki:Polska firma produkująca sterowniki, ściemniacze, wzmacniacze oraz inne urządzenia do kontroli oświetlenia LED.

 

W sklepie DYSTRON mamy także w sprzedaży takie marki, jak:

  • EKINEX  - włoska firma produkująca przyciski do inteligentnych instalacji w standardzie KNX o niepowtarzalnym designie i wysokiej jakości materiałach
  • INTESIS- hiszpańska firma zajmująca się produkcją interfejsów do komunikacji z klimatyzorami, stosująca różne protokoły komunikacji
  • LOXONE, którego jesteśmy srebrnym partnerem  - austriacka firma zajmująca się produkcją systemu do automatyki budynku, który pozwala na sterowanie niemal wszystkimi  urządzeniami w budynku - od prostego sterowania żaluzjami, poprzez system alarmowy, aż po inteligentną kontrolę ogrzewania
  • ARCUS-EDS – producent urządzeń do automatyki budynku w standardzie KNX
  • ISE - firma produkująca urządzenia do integracji standardu KNX z innymi (SONOS, Vaillant, Hue...)
  • SONOS - bezprzewodowy system HiFi, firma produkująca odtwarzacze z wbudowanym systemem głośnikowym i urządzenia audio, które pozwalają na bezprzewodowy streaming ulubionej muzyki, z serwisów muzycznych na całym świecie, do każdego pomieszczenia w budynku, z najwyższej jakości dźwiękiem.
  • LOEWE -  niemiecka marka premium z segmentu RTV
  • DALI – producent kolumn głośnikowych, mogący zaspokoić wszystkie potrzeby: od kolumn o absolutnie topowym brzmieniu – MEGALINE po serie ekonomiczne, np. ZENSOR.
  • Q ACOUSTICS producent  systemów głośnikowych.